Lidhje

Ende e pazgjidhur situata në kufirin Shqipëri-Greqi - 2002-08-25


Qarkullimi i mjeteve dhe njerëzve drejt Greqisë po vazhdon të përkeqësohet në pikat kufitare që lidhin të dy vendet. Edhe mbrëmë disa mijra emigrantë shqiptarë e kaluan natën në kufi, ndërsa nuk po jepet ende ndonjë zgjidhje për situatën kritike nga autoritetet greke.

XS
SM
MD
LG