Lidhje

Zëvendësministri i Jashtëm grek deklaron angazhimin e qeverisë për zgjidhjen e problemeve në kufi - 2002-08-26


Zëvendësministri i Jashtëm grek, Andreas Loverdhos deklaroi sot në Tiranë se qeveria e tij po bënte përpjekje të vazhdueshme për lehtësimin e situtës në pikat e kufirit mes Shqipërisë dhe Greqisë.

Zoti Loverdhos tha se problemet e lindura kanë ardhur si pasojë e çështjeve teknike por edhe fluksit te madh të emigrantëve shqiptarë të pajisur tashme me dokumenta në Greqi

XS
SM
MD
LG