Lidhje

Steiner bën thirrje për bashkimin e Mitrovicës - 2002-09-01


Shefi i UNMIK-ut Michael Steiner u bëri thirrje banorëve të qytetit të ndarë të Mitrovicës që të punojnë së bashku për të ribashkuar qytetin. Duke e hapur një qark kulturor pikërisht në vijën që ndan qytetin, zoti Steiner tha se njerëzit duhet të punojnë për të rifituar kohën e humbur gjatë viteve të shkuara për shkak të luftërave në hapësirat e ish Jugosllavisë dhe regjimit të Sllobodan Millosheviçit.//ic//

XS
SM
MD
LG