Lidhje

Kisha e re katolike shqiptare në SHBA - 2002-09-01


Shqiptarët katolikë në Detroit të shtetit Michigan, përurojnë sot Kishën e re të Shën Palit.

Ky objekt mendohet të jetë kisha më e madhe katolike shqiptare jo vetëm në Amerikë por edhe në botë dhe shqiptaret e quajne ate Kisha e shekullit te 21.

Korrespondenti ynë Astrit Lulushi ndodhet ne Detroit dhe na dergoi nje korrespondence ne prag te perurimit te Kishes. /ii

XS
SM
MD
LG