Lidhje

Moisiu dhe Meta në OKB - 2002-09-06


Presidenti i Shqipërisë, Alfdred Moisiu, dhe zëvendës-kryeministri Ilir Meta, do të marrin pjesë javën e ardhshme në një seancë plenare të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara.

Drejtues të ministrisë së jashtme njoftuan se të dy zyrtarët e lartë shqiptarë, gjatë takimeve të mundshme që do të kenë me autoritetet ndërkombëtare, të pranishme në mbledhjen e Asamblesë së Përgjithshme, do të përqendrohen në zhvillimet e fundit në Maqedoni e rajon. //az

XS
SM
MD
LG