Lidhje

Tetovë: vritet një mjeke në ambulancë - 2002-09-10


Të martën në Tetovë u vra një shqiptare nga një person i panjohur. Viktima ishte mjeke dhe u vra në ambulancën e saj. Vrasjet dhe incidentet e shpeshta të dhunës në këtë rajon shtojnë frikën për mundësinë e destabilizimit të vendit.

Ndërkohë në terren ende nuk kanë filluar të veprojnë patrullat e përbashkëta të përbëra nga policia vendore dhe vëzhguesit të OSBE-së e ata të Bashkimit Evropian.

XS
SM
MD
LG