Lidhje

Mesazh i Sekretarit Powell përe Presidentin Tajkovski te Maqedonisë - 2002-09-22


Sekretari amerikan i Shtetit,Colin Powell në një letër dërguar presidentit maqedonas, Boris Trajkovski, thekson se më 15 shtator Maqedonia bëri një hap drejt mirëqënies kolektive ndërsa vë në dukje nevojën për një angazhim të fortë për zbatimin e plotë të marrëveshjes së Ohrit. Sekretari Powell thekson se Shtetet e Bashkuara do të bashkëpunojnë me të gjitha partitë e pushtetit dhe të opozitës për zhvillimin e gjithanshëm të Maqedonisë.//IC//

XS
SM
MD
LG