Lidhje

Politikanët dhe autoritetet përshëndesin veprimet e prokurorisë shqiptare - 2002-10-05


Policia shqiptare arrestoi në Tiranë zëvendës-ministrin e rendit publik, Bujar Himçi, dhe dy zyrtarë të tjerë të lartë të shtetit si përgjegjës për abuzime me fondet në tenderin ndërkombëtar të prodhimit të pasaportave shqiptare.

Ndërsa të tre të arrestuarit po merren në pyetje në zyrat e policisë dhe prokurorisë një ditë pas këtij arrestimi, qarqet politike dhe zyrtarë të lartë të shtetit i përshëndetën veprimet e prokurorisë kundër korrupsionit. //az//

XS
SM
MD
LG