Lidhje

Udhëheqësi serb Ivanoviç u dorëzohet organeve të drejtësisë në Mitrovicë - 2002-10-09


Kryetari i Këshillit Kombëtar serb në veriun e Mitrovicës, Millan Ivanoviç, iu dorëzua sot organeve të drejtësisë në këtë qytet. Zoti Ivanoviç, i cili kërkohej nën akuzën ”tentativë për vrasje”, u dorëzua sot, i shoqëruar nga zëvendës-kryeministri serb, Nebojsha Çoviç.

UNMIK-u nuk i ka konfirmaur njoftimet serbe se ky veprim është pjesë e marrëveshjes për ndryshimin e akuzës ndaj zotit Ivanoviç dhe garancive që ai të mbrohet në gjendje të lirë.//lk //

XS
SM
MD
LG