Lidhje

Ambasadori amerikan: institucionet maqedone të zgjidhin problemet në arsim - 2002-10-09


Ambasadori amerikan në Shkup, Lawrence Butler, kërkoi të mërkurën që problemet në sistemin arsimor në Maqedoni, të kohëve të fundit, të zgjidhen nga institucionet qeveritare, sepse polika,tha ai, ”nuk ka të bëjë me fenë dhe arsimin”.

Zoti Buttler tha se Shtetet e Bashkuara inkurajojnë forcat demokratike që të fillojnë realizimin e premtimeve të tyre, ndërsa ata që duan të destabilizojnë Ballkanin, duhet të izolohen. //az//

XS
SM
MD
LG