Lidhje

Nxenës dhe mësues maqedonas protestojnë - 2002-10-09


Nxenës maqedonas nga Tetova protestuan sot bashkë me prindërit dhe mësuesit e tyre maqedonas kundër ndërrimit të emërit të një shkolle në një fshat të Tetovës nga zyrtarë vendor shqiptarë. Ndërkohë,në Shkup mbetën ende probleme të pa-zgjidhuara për nxenësit shqiptarë të shkollave të mesme. //ss//

XS
SM
MD
LG