Lidhje

Shqipëri - polemika të ashpra rreth veprimtarisë së Komisionit mbi SHISH-in - 2002-10-17


Në Shqipëri, polemika të ashpra po shoqërojnë ditët e fundit veprimtarinë e Komisionit Hetimor Parlamentar për Shërbimin Informativ Shtetëror.

Anëtarët socialistë i janë kundërvënë kryetarit të komisionit, deputetit të opozitës, Spartak Ngjela, pas disa kërkesave të tij për të marrë informacion rreth politikanëve dhe gazetarëve që janë ndjekur apo rekrutuar nga shërbimet e fshehta. //az//

XS
SM
MD
LG