Lidhje

Maqedoni: Cërvenkovski në prag të krijimit të kabinetit - 2002-10-20


Kryeministri i ardhshëm i Maqedonisë, Branko Cërvenkovski, pret që të hënën Partia shqiptare Bashkimi Demokratik për Integrim t’ia paraqesë emrat për postet e 4 ministrave dhe të një zëvendës-kryeministri në qeverinë e re.

Më tej, zoti Cërvenkovski, listën me emrat e kabinetit të tij, pritet t’ia dorëzojë kryetarit të parlamentit. //az//

XS
SM
MD
LG