Lidhje

Autoritetet  akuzojnë disa shqiptarë  për vrasjen e një 18-vjeçari maqedonas - 2002-10-25


Ministria e Brendëshme e Maqedonisë akuzoi mbrëmë një ish komandant të Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare dhe tri ish anëtarë të saj për vrasjen e një 18-vjeçari maqedonas gjatë fund javës në Tetovë. Ministria e Brendëshme maqedonase tha se asnjeri prej këtyre individëve nuk gjendet tani në territorin e Maqedonisë dhe se do të kërkojnë ndihmën e UNMIK-ut në Kosovë dhe të Interpolit për arrestimin e tyre.//ic//

XS
SM
MD
LG