Lidhje

Tiranë: varroset Nëna Mbretëreshë - 2002-10-26


Nëna Mbretëreshë, Geraldina, bashkëshortja e ish-Mbretit të Shqipërisë, Ahmet Zog, u përcoll të djelën me nderime në banesën e fundit në varrezat e qytetarëve në Tiranë.

Nëna Mbretëreshë vdiq nga një atak në zemër.

Në ceremonitë e varimit morën pjesë përfaqësues të mbretërive të disa vendeve të botës, si dhe deputetë e anëtarë të qeverisë. //az//

XS
SM
MD
LG