Lidhje

Bëhet  varrimi i kryetarit të  komunes së Suharekës Ukë Bytyçi - 2002-10-29


Sot në fshatin Semetishtë të komunës së Suharekës, u bë varrimi i kryetarit të kësaj komune Ukë Bytyçi, i vrarë dy ditë më parë. Vrasja e zotit Bytyçi ka nxitur reagime të shumta të zyrtarëve ndërkombëtarë dhe atyre vendorë.Për këtë vrasje policia po mban në arrest dy të dyshuar dhe të merkuren ata do të nxirren para gjykatësit hetues.//ss//

XS
SM
MD
LG