Lidhje

Beograd: arrestime për veprimtari terroriste - 2002-10-30


Policia e Beogradit ka arrestuar gjatë dy ditëve të fundit rreth 30 persona nën dyshimet se i takojnë një grupi të madh terrorist me të cilin lidhen disa struktura të ish-regjimit të Millosheviçit.

Ky grup mendohet se në të kaluarën ka kryer vrasje të ndryshme dhe ka planifikuar asgjësimin fizik të disa udhëheqësve kryesorë politikë të tanishëm në Serbi, përfshirë edhe kryeministrin Zoran Gjingjiç. //az//

XS
SM
MD
LG