Lidhje

Kosovë: Shtajner kërkon ndihmën e BE-së për decentralizimin e pushtetit - 2002-11-02


Shefi i UNMIK-ut Michael Steiner dhe udhëheqësit kryesorë politikë të Kosovës kanë rënë dakord që një ekip i ekspertëve të Këshillit të Evropës së bashku me institucionet e Kosovës të hartojnë një projekt mbi decentralizimin e pushtetit të saj. Kjo u bë e ditur të premten në mbrëmje pas një takimi të përbashkët ku veç të tjerash u diskutua edhe për kthimin e të zhvendosurëve dhe zbatimin e rezultateve të zgjedhjeve për pushtetin vendor.//ic//

XS
SM
MD
LG