Lidhje

Shkodër: fillon operacioni i për prishjen e ndërtimeve të paligjshme - 2002-11-04


Sot në Shkodër, Policia Ndërtimore dhe Bashkia filluan një operacion për prishjen e rreth 200 ndërtimeve të paligjshme në rrugët kryesore të qytetit. Kryetari i Bashkisë së Shkodrës Ormir Rusi tha se në qytet ka rreth 3 mijë e 200 ndërtime të paligjshme dhe se operacioni i filluar sot synon t'i kthehet rregulli qytetit.

XS
SM
MD
LG