Lidhje

Michael Steiner: karta kushtetuese e Serbisë dhe Malit të Zi s'ka fuqi ligjore për Kosovën - 2002-11-06


Shefi i UMNIK-ut, Michael Steiner, tha se karta kushtetuese e Serbisë dhe Malit të Zi nuk ka forcë ligjore për Kosovën.

Zoti Steiner i bëri këto komente në aeroportin e Prishtinës menjëherë pas kthimit nga Brukseli, ku mori pjesë në një konferencë ndërkombëtare të dhuruesve për Kosovën. //az//

XS
SM
MD
LG