Lidhje

Maqedoni: BDI-ja  do të mbajë poste zëvendësministrash në dikasteret kyçe - 2002-11-08


Partnerët e koalicionit qeveritar në Maqedoni, kanë rënë dakord për ndarjen e posteve të zëvendësministrave, që pritet të miratohen në mbledhjen e ardhëshme të parlamentit. Partia shqiptare, Bashkimi Demokratik për Integrim do të ketë zëvendësministra të mbrojtjes, të punëve të brendëshme dhe ekonomisë.//ic//

XS
SM
MD
LG