Lidhje

28 Nëntor - Në Vlorë ceremonitë kryesore - 2002-11-28


Me rastin e 28 Nëntorit, Ditës së Flamurit, ceremonitë zyrtare u zhvilluan në Vlorë, ku para 90 vjetësh shqiptarët shpallën pavarësinë.

Përveç autoriteteve më të larta të vendit, ishin të pranishëm edhe personalitete e politikanë shqiptarë nga Kosova dhe Maqedonia. //az//

XS
SM
MD
LG