Lidhje

Maqedoni: VMRO-DPMNE nuk merr pjesë në takimin e nënshkruesve të marrëveshjes së paqes - 2002-12-19


OSBE-ja shprehu keqrdhjen për vendimin e partisë më të madhe maqedonase, VMRO-DPMNE, për të mos marrë pjesë në takimin e nënshkruesve të marrëveshjes së paqes më 26 dhjetor. OSBE-ja theksoi se marrëveshja e Ohrit është bazë për paqe dhe stabilitet në Maqedoni. Organizata u shpreh se shpreson se kjo parti do ta rishqyrtojë vendimin e saj.//ic//

XS
SM
MD
LG