Lidhje

37 të burgosur shqiptarë në Greqi do të riatdhesohen brenda këtij viti - 2002-12-20


Përgjigja e autoriteteve shqiptare i dha fund një greve urie të të burgosurve shqiptarë, që vuajnë dënimin në burgun e Janinës. 37 të burgosur do të riatdhesohen brenda këtij viti, pas një urdhëri të ministrit shqiptar të drejtësisë. Ndërkaq, sot pritet që Shqipëria dhe Greqia të hapin një tjetër pikë-kalimi kufitar mes tyre.//ic//

XS
SM
MD
LG