Lidhje

Shqipëri - Maqedoni: Takohen ministrat e mbrojtjes - 2002-12-21


Ministrat e Mbrojtjes të Shqipërisë dhe Maqedonisë, Pandeli Majko dhe Vllado Buçkovski, zhvilluan të shtunën në Shkup një takim kokë më kokë para takimit ndërmjet të dy delegacioneve.

Në takimi u dakord për një numër marrëveshjesh ushtarake midis Shqipërisë dhe Maqedonisë, ndër të cilat bëjnë pjesë ato të stërvitjeve të përbashkëta ushtarake dhe për komunikim të rregullt midis shefave të shtabeve të të dy ushtrive.

Zoti Majko vazhdon vizitën e tij në Maqedoni, ku do të takohet edhe me kryeministrin Cërvenkovski dhe zyrtarë të tjerë të lartë maqedonas.//az//

XS
SM
MD
LG