Lidhje

Shqipëri-Maqedoni, dakord me morandumin për mirëkuptim - 2002-12-22


Ditën e dytë të vizitës në Maqedoni, në bisedimet ndërmjet ministrit shqiptar të mbrojtjes, Pandeli Majko, dhe homologut maqedonas, Vllado Buçkovski, në Ohër, u ra dakord lidhur me tekstin e memorandumit për mirëkuptim midis dy vendeve.

Ndërkohë, reagimet e para në Shkup për thellimin marrëdhënieve dhe bashkëpunimit ndërmjet Shqipërisë dhe Maqedonisë janë pozitive. //az//

XS
SM
MD
LG