Lidhje

Zyrtarë në Kosovë: përfaqësuesit serbë duhet të angazhohen në institucionet vendore për zgjidhjen e problemeve të tyre - 2002-12-26


Zyrtarë ndërkombëtarë dhe vendorë në Kosovë thonë se përfaqësuesit e komunitetit serb duhet të angazhohen në institucionet e Kosovës për të zgjidhur problemet e tyre të përditshme.

Këto komente pasuan bisedimet e fundit të një delegacioni të serbëve të Kosovës me autoritetet më të larta të politikës në Beograd.

Bisedime të tilla janë shtuar veçanërisht pas bojkotimit të punimeve të Kuvendit të Kosovës nga ana e deputetëve serbë. //az//

XS
SM
MD
LG