Lidhje

Presidentët Moisiu dhe Trajkovski - takim nga mesi i janarit - 2003-01-03


Presidenti i Shqipërisë, Alfred Moisiu dhe ai i Maqedonisë, Boris Trajkovski, pritet të takohen në mesin e këtij muaji për të biseduar në lidhje me bashkëpunimin dypalësh dhe procesin e integrimit të të dy vendeve në NATO.

Ndërkohë mbrëmjen e së enjtës, në Maqedoni u vranë dy persona dhe dy të tjerë u plagosën në incidente të veçanta.

Viktimat janë tre shqiptarë dhe një maqedonas. //az//

XS
SM
MD
LG