Lidhje

Shkodër dhe Lezhë: mungesa të mëtejshme të energjisë - 2003-01-04


Si pasojë e një defekti të rëndë në një nënstacion të Hidrocentralit të Vaut të Dejës, prej tri ditësh, banorët e rretheve Shkodër dhe Lezhë po përballen me mungesa të energjisë elektrike.

Drejtori i hidrocentralit, Sabri Barbullushi, tha se kufizimet e energisë do të rriten 30 deri në 40 përqind. //az//

XS
SM
MD
LG