Lidhje

Nexhat Daci: Po vritet e ardhmja e rinisë kosovare - 2003-01-06


Institucionet dhe partite politike në Kosovë kanë vazhduar reagimet ndaj tri vrasjeve që u kryen të shtunën në mbrëmje në qytetin e Pejës në Kosovën Perëndimore, ku humbi jetën një officer i lartë i ish Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Pas protestave të mbrëmshme në Prishtinë, protesta të reja kundër vrasjeve dhe dhunës politike janë paralajmëruar edhe në komunën e Decanit.//ic//

XS
SM
MD
LG