Lidhje

Në Shqipëri rreshjet e vazhdueshme të shiut po rëndojnë infrastrukturën e vendit - 2003-01-06


Në Shqipëri po vazhdojnë prej më tepër se 24 orësh rreshje shiu, që po rëndojnë infrastrukturën e vendit. Parashikimet flasin edhe për vazhdimin e këtyre shirave. Tre muaj më parë Shqipëria kaloi një gjendje të jashtëzakonëshem nga përmbytjet, ku lumenjtë dolën nga shtrati dhe përmbytën mijra hektarë tokë bujqësore, ndërsa problemet e erozionit janë ende të pranishme në të gjithë teritorin.//ic//

XS
SM
MD
LG