Lidhje

Sot në Kosovë është ditë zie - 2003-01-08


Dita e sotme është shpallur ditë zie në Kosovë, ndërsa po sot pritet të mbahet ceremonia e varrimit të ish eprorit të lartë të UÇK-së dhe dy familjarëve të tij të vrarë të shtunën në Pejë në Kosovën Perëndimore. Korespondenti ynë në Prishtinë, Shefki Morina, thotë se kjo vrasje po nxit ende reagime të institucioneve vendore, zyrave diplomatike dhe partive politike.

//ze//

XS
SM
MD
LG