Lidhje

Shqipëri-Maqedoni: dëshirë për të shtuar marrëdhëniet dhe bashkëpunimin - 2003-01-09


Shqipëria dhe Maqedonia shprehën dëshirën për të zgjeruar marrëdhëniet dhe bashkëpunimin mes tyre. Këtë e konfirmuan të enjtën në Tiranë gjatë takimit të tyre, ministri i jashtëm shqiptar, Ilir Meta, dhe homologia e tij maqedonase, Ilenka Mitreva.

Të dy ministrat folën për forcimin e bashkëpunimit dypalësh në të gjitha fushat dhe angazhimin e tyre të përbashkët në proceset e integrimit euroatlantik. Nga Tirana njofton korrespondenti ynë, Armand Mero. //az//

XS
SM
MD
LG