Lidhje

Ministri i Jashtëm Meta: Tirana dhe Beogradi duhet të bëhen bosht stabiliteti në Evropën Juglindore - 2003-01-18


Zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Ilir Meta, deklaroi të shtunën se Tirana dhe Beogradi duhet të bëhen bosht stabiliteti në Evropën Juglindore.

Zoti Meta i bëri këto komente gjatë analizës njëvjeçare të diplomacisë shqiptare.

Duke folur për Kosovën, ai theksoi se statusi i ardhshëm i saj duhet të vendoset nga qytetarët e Kosovës në bashkëpunimin dhe, jo në konfrontim, me komunitetin ndërkombëtar. //az//

XS
SM
MD
LG