Lidhje

Shqipëri: Opozita kërkon zgjedhje të parakohëshme parlamentare - 2003-01-19


Në Tiranë përfaqësues të opozitës u shprehen se zgjedhjet e parakohëshme parlamentare janë bërë të domosdoshme. Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha komentoi se treguesit më të rendësishem të ekonomisë së vendit kanë dalë jashtë kontrollit të administratës dhe kriza po përfshinë sektorët më të rendësishme të vendit.Komentët e zotit Berisha vijnë vetëm një ditë pasi kryeministri Nano e cilësoi si të suksesshme adminsitratën e finacave të vendit.//ss//

XS
SM
MD
LG