Lidhje

Në Tiranë fillon sesioni i ri i parlamentit - 2003-01-20


Parlamenti shqiptar do të nisë sot punimet e sesionit të ri të tij. Deputetët shqiptarë duhet të zgjidhin një sërë çështjesh delikate brenda muajit të parë, ndër të cilat më të rëndësishme janë ligji për pronat dhe kodi i përmirësuar elektoral. Ligjet do të kërkojnë një konsensus të gjerë, ndërkohë që klima politike mes pozitës dhe opozitës po vjen duke u acaruar.//ic//

XS
SM
MD
LG