Lidhje

Kosovë: Kundërshtohet krijimi i bashkësisë së komunave serbe - 2003-01-21


Përfaqësuesit e institucioneve vendore dhe ata të administratës ndërkombëtare kanë kundërshtuar krijimin e bashkësisë së komunave serbe në veri të Kosovës. Korrespondenti ynë në Prishtinë Shefki morina njofton se një qëndrim të rezervuar ka shprehur edhe përfaqësuesi i koalicionit të serbëve Kthimi Oliver Ivanoviç.//ss//

XS
SM
MD
LG