Lidhje

Greqia fillon lejimin e hyrjes së emigrantëve shqiptarë, që u kanë mbaruar afatet - 2003-01-22


Nënpunësit grek të kufirit njoftuan se do të nisin të lejojnë të mërkurën të hyjnë në Greqi të gjithë ata emigrantë shqiptarë që ndodhen në Shqipëri me leje qëndrime që u kanë mbaruar afatet. Ministria e brendshme greke ka dërguar më në fund në kufi udhëzimet zyrtare pas një vendimi të marrë nga qeveria dhe të ratifikuar nga parlamenti grek.

//ze//

XS
SM
MD
LG