Lidhje

Administratori Steiner: Nuk do të lejohet asnjëlloj ndarje e Kosovës - 2003-02-01


Ndërkaq, Shefi i UNMIK-ut, Michael Steiner, tha sot në Mitrovicë se nuk do të lejohet anjëlloj ndarje e Kosovës dhe se synime të tilla janë të jashtëligjshme e të pavlefshme.

Gjatë një vizite në këtë qytet, zoti Steiner tha po ashtu se Bashkësia e Komunave Serbe e shpallur nga një grup përfaqësuesish politikë të këtij komuniteti nuk do të ketë asnjë vlerë ligjore për Kosovën. //az//

XS
SM
MD
LG