Lidhje

Presidenti Moisiu: Drejtësia të reagojë më ashpër ndaj krimit dhe korrupsionit - 2003-02-07


Presidenti Alfred Moisiu kërkoi të premten një reagim më të ashpër të Drejtësisë ndaj krimit të organizuar dhe korrupsionit.

Kreu i shtetit shqiptar, i cili mori pjesë në analizën njëvjetore të Prokurorisë së Përgjithshme, u shpreh se ”mosveprimi dhe heshtja dëmtojnë besimin e qytetarëve tek drejtësia dhe njollosin pa të drejtë ose nuk e pastrojnë politikën”.

Presidenti Moisiu deklaroi se krimi dhe korrupsioni nxiten edhe nga mungesa e ndëshkimit të shpejtë. //az//

XS
SM
MD
LG