Lidhje

Ministri i Jashtem shqiptar Meta pret homologun e tij të Serbisë dhe Malit të Zi, Goran Svilanovic - 2003-02-14


Ministri i Jashtëm shqiptar, Ilir Meta, deklaroi sot se qeveria e Tiranës nuk mbështet asnjë lëvizje ekstremiste. Duke iu referuar përpjekjeve për disa lëvizje të armatosura të vetëshpallura, si Armata Kombëtare Shqiptare apo Fronti Kombëtar i Bashkuar Shqiptar, ai tha se këto grupe duhet të kuptojnë se nuk mund te shërbejnë si pretekst për të dëmtuar imazhin e shqiptarve në rajon. Këto komente Ministri i Jashtëm i bëri pas takimit me homologun e tij të Serbisë dhe Malit të Zi, Goran Svillanoviç. //kh//

XS
SM
MD
LG