Lidhje

Parlamenti debaton lidhur me ngritjen e komisionit hetimor ndaj kryetarit të Bashkisë së Tiranës - 2003-02-17


Shumica e majtë dhe opozita shqiptare debatuan sot ashpër në parlament lidhur me ngritjen e një komisioni hetimor ndaj kryetarit të Bashkisë së Tiranës Edi Rama.

Socialistët, që nga kryemnistri Fatos Nano dolën në mbrotje të kryetarit të Bashkisë së kryeqytetit duke konsiderur së një komision i tillë bie ndesh me kushtetutën.

Ndërsa Partia Demokratike dhe kryetari i saj Sali Berisha e ka quajtur qëndrimin e socialistëve, si një perpjekje për ti dalë në mbrojtje krimit. Ai u shpreh se me këtë qëndrim vendi po shkon drejt krizës dhe opozita po përjashtohet nga veprimtaria e saj parlamentare.

//rd//

XS
SM
MD
LG