Lidhje

Reagime ndaj padisë  së Gjykatës së Hagës kundër Fatmir Limajt dhe tre ish anëtarëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës - 2003-02-20


Në Kosovë kanë vazhduar reagimet pas akuzave të ngritura nga Gjykata e Hagës kundër deputetit të Kosovës, Fatmir Limaj, ish oficer i lartë i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe tre pjesëtarëve të tjerë të kësaj ushtrie. Këta të fundit priten të dalin sot për herë të parë para gjykatës së Hagës. Po ashtu sot pritet të vazhdojë një proces gjyqësor kundër katër pjesëtarëve të ish UÇK-së, nën akuzat për krime kundër civilëve shqiptarë gjatë luftës në Kosovë.//ic//

XS
SM
MD
LG