Lidhje

PS kërkon shtyrjen e vendimit për komisionin hetimor ndaj Edi Ramës - 2003-02-20


Partia socialiste kërkoi sot shtyrjen e vendimit për komisionin hetimor ndaj kryetarit të Bashkisë së Tiranës Edi Rama.

Kryetari i grupit parlamentar socialist Gramoz Ruci propozoi që aktiviteti i Bashkisë të kontrollohet nga një kompani auditimi ndërkombëtare dhe votimi për cështjen Rama të bëhet ditën e hënë. Nga ana e saj opozita u shpreh se këto ditë duhet të shërbejnë që palët të konsultohen me orumt e tyre për vendimet që duhen marrë.

Kryetari i Partise demokratike Sali Berisha theksoi se opozita kërkon me cdo kusht mbrojtjen e kushtetutës.

//rd//

XS
SM
MD
LG