Lidhje

Bujanoc: Vritet një polic serb - 2003-02-23


Nga shpërthimi i një mine anti-tank në afërsi të Bujanocit humbi jetën të djelën një pjestar i gjandarmërisë serbe, kurse dy të tjerë u plagosën lehtë. Nënkryeministri serb, Nebojsha Çoviç, këtë e cilësoi si akt terrorist dhe për këtë fajsoi ish-drejtues të UÇPMB-së, Shefket Musliun, Besim Tahirin dhe Blerim Jakupin. //ss//

XS
SM
MD
LG