Lidhje

Maqedoni: takim i zyrtarëve të lartë të Lidhjes Social-Demokrate dhe Bashkimit Demokratik - 2003-02-26


Mbrëmë në Shkup janë takuar zyrtarët e lartë të dy partive kryesore në qeverinë e Maqedonisë, Lidhja Social-Demokrate dhe Bashkimi Demokratik për Integrim, për të gjetur zgjidhje mbi çështjet e hapura siç janë pasaporta dhe përdorimi i gjuhës shqipe në parlament. Takimi ka qënë i mbulllur dhe meqë askush nuk është prononcuar nuk bëhet e ditur në se në takim është marrë ndonjë vendim.

//ze//

XS
SM
MD
LG