Lidhje

Në qytetin  Dibrës perurohet shtatoria e Skenderbeut - 2003-03-02


Sot në qytetin e Dibrës në Maqedoninë perëndimore u perurua shtatoria e heroit kombëtar të shqiptarëve, Gjergj Kastriotit Skenderbeut. Ky akt konsiderohet si historik nga popullata shqiptare e Maqedonisë.Në këtë manifestim moren pjesë qindra veta nga qytete të ndryshme të vendit dhe rajone tjera ku banojnë shqiptarët.

//ss//

XS
SM
MD
LG