Lidhje

Parlamenti i Kosovës: debat për miratimin e dokumentit për mbrojtjen e vlerave të luftës - 2003-03-06


Parlamenti i Kosovës ndërpreu sot punimet për shkak të mospajtimeve për diskutimin dhe miratimin e një dokumenti të veçantë për mbrojtjen e vlerave të luftës të ish ushtrisë çlirimtare të Kosovës.

Ndërkohë, në një zhvillim tjetër, siç njofton korrespondenti ynë në Prishtinë Shefki Morina, gjykata e lartë e Kosovës duhet të vendosë rreth debateve që ka ngjallur shkarkimi i ministrit të shëndetësisë nga ana e kryeministrit të Kosovës.

//rd//

XS
SM
MD
LG