Lidhje

Shqipëri: Tryezë e partive të pozitës dhe opozitës mbi sistemin zgjedhor - 2003-03-14


Partitë politike të pozitës dhe opozitës zhvillojnë sot një takim në Tiranë për të diskutuar ndryshime të sistemit zgjedhor. Nismëtarë të kësaj tryeze ishin partitë e opozitës, të cilat shpresojnë se gjatë bisedimeve do të sigurojnë konsensusin e të majtëve për të vendosur një sistem proporcional për zgjedhjet. //ad//

XS
SM
MD
LG