Lidhje

Serbi: policia arrestoi të enjten 56 persona lidhur me vrasjen e Xhinxhiçit - 2003-03-14


Policia serbe arrestoi dje 56 persona, duke përfshirë edhe tetë veta nga grupi kriminal i dyshuar për organizimin dhe vrasjen e kryeministrit të Serbisë, Zoran Xhinxhiç, siç bëri mbrëmë të ditur qeveria e Serbisë. Gjatë qëndrimit dje në Beograd, zyrtarët e lartë të Bashkimit Evropian Havier Solana e Kris Paten thanë se Evropa është me Serbinë në momentin e rëndë pas vrasjes së kryeministrit Zoran Xhinxhiç dhe e mbështet rrugën e saj të reformave e të integrimeve në Evropë. //ad//

XS
SM
MD
LG